MAMO, TATO IDĘ DO PRZEDSZKOLA

Pierwszy dzień w przedszkolu, to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Dlatego przedstawiamy Państwu "prośbę" Waszego Małego - Wielkiego Przedszkolaka.
Przeczytajcie...
Od Waszego nastawienia i Waszych emocji Mamo i Tato zależy samopoczucie Waszych dzieci.
Dzieci, które wyczuwają stres rodziców związany z pójściem do przedszkola będą lękliwe, niespokojne, przestraszone i zestresowane.
Dziecko, którego rodzice nie okazują negatywnych emocji, nawet gdy w rzeczywistości odczuwają lęk nie mniejszy od swojej pociechy (co jest naturalną reakcją) wyzwalają w dzieciach odwagę, poczucie bezpieczeństwa i chęćprzeżycia przygody, jaką jest pójcie do przedszkola.
Dlatego tak ważne jest emocjonalne nastawienie Rodziców.

Trzymamy za Was kciuki Drodzy Rodzice... Pokażcie swoim pociechom, że bycie w przedszkolu to fajna przygoda.

A my, nauczycielki - jesteśmy z Wami i dla Was.
Komunikat 2016-09-01, 22:51 | autor: Kamila Kołodziej - Śliwa