Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

Opis placówki
Przedszkole usytuowane w dzielnicy Wrocław-Śródmieście, w pobliżu Parku im. prof. Stanisława Tołpy. Jest to budynek wolnostojący - trzypiętrowy, wokół otoczony zielenią.
Liczba miejsc w przedszkolu - 275. Liczba oddziałów - 12, w tym 5 oddziały integracyjne, do których uczęszczają dzieci niepełnosprawne.

W roku 2015 nasz plac zabaw został wyposażony w nowy sprzęt dla dzieci m.in. domek z dwoma zjeżdżalniami, pajączek wspinaczkowy, sprężynowe koniki, równoważnie, huśtawka "Bocianie gniazdo". W roku 2017 powstał na placu zabaw Labirynt w ramach programu "Szare na Zielone". W roku 2018 został udoskonalony w ramach projektu "Poprawa warunków siedliskowych na terenie placu zabaw przy Przedszkolu 109".

W placówce zatrudnieni są następujący specjaliści:
- muzykoterapeuta
- pedagodzy specjalni
- psycholog
- logopeda
-arteterapeuta.
Wysoko wyspecjalizowana kadra pedagogiczna posiadająca po dwa i trzy fakultety. Nauczyciele uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach: 35 uczestników szkolenia z integracji sensorycznej, sali doświadczania świata, sensomotoryki, metody Tomatisa. Chętnie wykorzystują zdobytą wiedzę w pracy z dziećmi.

Dzieci oczekujące wsparcia objęte są pomocą psychologiczno - pedagogiczną.
Od X 2013r. działa Sala Doświadczania Świata, która została finansowana przez Fundację Rosa.
Nowością w naszej placówce jest sala rehabilitacyjna, w której odbywają się zajęcia z integracji sensorycznej i sensomotoryki. Przeprowadzane są również zajęcia metodą Tomatisa mające na celu m. in. poprawę postawy, koncentracji uwagi, a także wpływa na bystrość umysłu.
Dużą atrakcją stanowi "Magiczny dywan". Program usprawnia umiejętności poznawcze, ruchowe oraz rozwija kreatywność u dziecka. Dodatkowo w sali terapeutycznej znajduje się duży basen z kulkami, który stanowi największą atrakcję dla wszystkich dzieci.

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:
- gimnastyka ogólnorozwojowa
- język angielski we wszystkich grupach wiekowych,
- katecheza,
- muzykoterapia, psycholog,pedagog spec. dla dzieci z orzeczeniami,
- logopeda.
Zajęcia dodatkowe bezpłatne w ramach programu :
- „Mali Wspaniali” – zajęcia ruchowe z elementami sztuk walki.

Ponadto rodzice mają możliwość zapisu dzieci na płatne zajęcia, które odbywają się w naszej placówce po godzinie 15.00 (taniec, gimnastyka korekcyjną, piłka nożna, taekwon-do, organizowane są również wyjazdy na basen).

W przedszkolu funkcjonuje własna kuchnia, w której przygotowywane są zdrowe posiłki dzięki korzystaniu z nowoczesnej technologii pieca konwekcyjnego. Posiadanie Certyfikatu Zdrowego i Racjonalnego Żywienia zobowiązuje nas do wykorzystywania nieprzetworzonych, lokalnych i sezonowych produktów żywnościowych.

Przedszkole współpracuje z uczelniami wyższymi. Dzieci z grup starszych odwiedzają Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska gdzie uczestniczą w zajęciach ekologicznych i technicznych. Dodatkowo przedszkole jest miejscem praktyk dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Kolegium Języków Obcych, Akademii Medycznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Placówka dba o wysoką jakość podejmując działania ekologiczne, które są wdrażane podczas codziennych czynności wśród dzieci. Współpracujemy ze Spółką Ekosystem dzięki warsztatom, wycieczką do PSZOK i akcji "Sprzątanie Świata".

Od wielu lat współpracujemy z lokalnym Domem Seniorów i Wrocławskim Centrum Seniora dzięki czemu wdrażamy edukację ponadpokoleniową. W tym roku zgłosiliśmy do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego projekt, który ma na celu wspólne organizowanie czasu wolnego dla wnuczków z dziadkami. Numer naszego projektu 325.

Jesteśmy gospodarzami licznych konkursów, imprez środowiskowych m.in.Festiwalu Zdrowia.

Przedszkole posiada następujące certyfikaty:
- Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie;
- Stołówka z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia;
- Międzynarodowy certyfikat Eco-Schools (Zielona Flaga);
- Certyfikat Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej;
-Certyfikat – Turystyka edukacyjna jako sposób realizacji programu kształcenia w szkołach.

Od wielu lat współpracujemy z Kliniką Stomatologii Estetycznej i Ortodoncji "ArtiDent" - program "Profilaktyka próchnicy u dzieci wieku przedszkolnym".

Dzięki dużej powierzchni placówki, na każdym piętrze znajduje się wewnętrzny plac zabaw. Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, huśtawki, duże piankowe figury geometryczne i gigantyczne klocki LEGO, które są dobrze wykorzystywane podczas pochmurnych dni przez naszych wychowanków.
Komunikat 2019-03-19, 09:48 | autor: Aneta Popielasta-Smolis