Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

FERIE 2018

Zimy nie ma- śniegu brak? Przedszkolaku ruszaj w świat- Przedszkolaki- Podróżnicy”- pod takim hasłem upłynęły tegoroczne ferie w naszym przedszkolu. Przez dwa tygodnie dzieci wraz z nauczycielami, poprzez przeróżne działania, poznawały Afrykę i Azję. Były tematyczne wystawy i prezentacje zdjęć oraz pamiątek z podróży, w salach zorganizowano kąciki podróżnicze. Dzieci poznawały afrykańskie i azjatyckie zabawy swoich rówieśników oraz ich bajki i zwyczaje. Słuchały relacji z podróży Neli- małej reporterki,
a także Martyny Wojciechowskiej, poznając ich książki, a także słuchały muzyki z tych zakątków świata.
W tygodniu afrykańskim dzieci poznały florę i faunę, a także mieszkańców pustyni, sawanny i lasu równikowego. Wykonywały tematyczne kolaże i makiety. Nie mogło zabraknąć afrykańskich masek i ozdób twarzy, które wykonywano m. in. z plasteliny. Były również warsztaty wykonywania afrykańskich grzechotek i biżuterii, do tworzenia której posłużył makaron. Całość zakończyła wielka wystawa afrykańskich prac na sali gimnastycznej, na której dzieci obejrzały swoje wytwory, a także przyniesione przez rodziców pamiątki z Afryki. Wszystko to niewątpliwie przybliżyło im kulturę afrykańską. Do Azji symbolicznie zabrał dzieci zespół „Poza Horyzontem”, który pięknie i porywająco wykonał dla przedszkolaków szanty i piosenki podróżnicze.
Tydzień azjatycki pięknie pachniał przyprawami, z których dzieci wyklejały dywany i ozdabiały indyjskie słonie. Najmłodsi poznali tajniki uprawy ryżu i jego liczne zastosowania, próbowali także posługiwać się pałeczkami. Starsi parzyli różne rodzaje herbaty i dowiadywali się, jak należy ją zbierać i suszyć. Wykonywali również projekty japońskich strojów dla Samuraja i Gejszy. Bez wątpienia w tym tygodniu nasze przedszkole opanowały smoki- jak na azjatyckie stwory przystało szlachetne i serdeczne. Każda grupa wykonywała, za pomocą różnych technik, tego mitycznego stwora. Te działania również zwieńczyła wystawa wszystkich prac, która z pewnością robi wrażenie i przybliża różne aspekty kultury Azji.
Relacja 2018-01-31, 22:34 | autor: Marta Hold-Łukasik
Przedszkolowo.pl logo