Jasełka

W czwartek 21 grudnia grupa IV C przedstawiła Jasełka dla dzieci z innych grup w naszym przedszkolu . Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek, interpretowały w sposób aktorski swoje role. Do szopki przybyli pastuszkowie oraz trzej królowie, aby złożyć dary Nowonarodzonemu. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe przy pomocy gestów, a także z instrumentami muzycznymi. Całej uroczystości towarzyszyła miła i ciepła atmosfera.
Relacja 2018-01-02, 21:06 | autor: Jolanta Kirpluk