ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W GRUPIE IV B

Ubiegły tydzień był dla dzieci z grupy IV B bardzo pracowity. Motywem przewodnim były ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI, które dzieci miały okazję piec we wtorek 12 grudnia.W tym celu przedszkolaki przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Wszystkie dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy: ugniatały ciasto, wałkowały i foremkami nadawały odpowiedni kształt.Następnie pierniczki zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach. Następnego ranka dzieci przystąpiły do dekorowania pierniczków wg własnych pomysłów. Po zakończonej pracy dzieci doszły do wspólnego wniosku: "przyjemnie jest piec pierniczki, a jeszcze przyjemniejsza jest ich degustacja". Pierniczkami starszaki poczęstowały panie z kuchni, panie techniczne, panie z sekretariatu i dzieci z grupy II A. Piernikowymi choinkami dzieci obdarują rodziców podczas "Świątecznego spotkania" w naszej grupie.
Dorota Nowak
Relacja 2017-12-19, 22:54 | autor: Anna Śmigielska