Grupa IV B u Prezydenta Miasta Wrocławia

Był jesienny piątkowy (20.10.2017) poranek.
Dzieci z Grupy IV B o godz.8:45 przekroczyły drzwi budynku przy ul.Sukiennice 9 (Urząd Miejski Wrocławia, Prezydent Wrocławia, Rada Miejska Wrocławia).
O godz. 9:00 grupa została zaproszona na spotkanie z Panem Rafałem Dutkiewiczem - Prezydentem Wrocławia w jego gabinecie. Gabinet od razu zrobił na dzieciach duże wrażenie i bardzo się im spodobał.
Podczas spotkania dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany dla Pana Prezydenta.
Dzieci zaprosiły Pana Prezydenta do wspólnej zabawy kołowej.

Wręczyły pamiątkowy obrazek przygotowany specjalnie na tę okazję przez wszystkie dzieci z grupy.

Podczas zwiedzania gabinetu i rozmów z Panem Rafałem Dutkiewiczem, każde dziecko miało możliwość zasiąść na fotelu Pana Prezydenta i poczuć się jak Prezydent Wrocławia.

Można było również potrzymać klucz do bram miasta i skarbca Wrocławia.
Klucz jest bardzo okazały i wisi na honorowym miejscu w gabinecie Pana Prezydenta.

Na pożegnanie dzieci otrzymały od Pana Prezydenta pamiątkowe monety
i zrobiły wspólną fotkę na pamiątkę spotkania.

Po spotkaniu z Panem Prezydentem dzieci zostały zaproszone do pięknej Sali Sesyjnej, która znajduje się na drugim piętrze Ratusza.
Na miejscu czekał na nas pan Piotr, który nas po niej oprowadzał.
Dzieci miały możliwość zasiąść w fotelach w Sali Sesyjnej, w której spotykają się wrocławscy radni. Obejrzeć, dotknąć i uderzyć o podłogę laską przewodniczącego. Po zwiedzeniu Sali Sesyjnej Rady Miejskiej dzieci udały się na zwiedzanie Starego Ratusza z przewodnikiem.

Dziękujemy mamie Gabrysi za pomoc w organizacji spotkania z Panem Prezydentem i zwiedzaniu Ratusza.
Relacja 2017-10-23, 23:09 | autor: Kamila Kołodziej - Śliwa