Dzień języków obcych

26. 09. 2017 r. to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić Europejczyków
do nauki języków obcych . Wokół tego dnia obchodzony jest tydzień języków.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy go pod kątem języka ukraińskiego. Mamy bowiem ponad dziesięcioro dzieci posługujących się tym językiem .
Była to zatem dobra okazja, aby (w ramach działań międzykulturowych) dzieciom z naszego przedszkola przedstawić nie tylko język angielski- ale również język ich rówieśników z Ukrainy.
Przez te kilka dni zwracaliśmy dzieciom uwagę na ten język, np. poprzez powitania, zwroty grzecznościowe, sprawdzanie obecności, zabawy z alfabetem (np. układanie swoich imion), napisy rozmieszczone w przedszkolu. Przede wszystkim włączaliśmy do tego dzieci, które ten język znają i które, tym razem, były naszymi ekspertami. Również wielu rodziców zwracało uwagę na podjetą inicjatywę.
Relacja 2017-10-11, 22:29 | autor: Marta Hold-Łukasik