IV C w Bibliotece

29 września 2017r. Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu odwiedziły dzieci z grupy IV C. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej „Poznajemy bibliotekę”. W czasie spotkania dowiedziały się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, jak stać się czytelnikiem, co robi się w wypożyczalni i czytelni oraz w jaki sposób należy dbać o książki. Następnie dzieci obejrzały nietypowe przedstawienie pt. „Bajka o Groszku”. Scena zawarta była w drewnianym pudełku, na którym pojawiały się kolejne plansze z opowieści. Dzieci z uwagą śledziły losy bohatera, ale również naśladowały różne odgłosy i ruchy zwierząt. Po obejrzeniu bajki dzieci rysowały Groszka na swoich zakładkach do książki, a także miały możliwość oglądania książek z literatury dziecięcej.
Relacja 2017-10-08, 09:26 | autor: Jolanta Kirpluk