I A na III Międzyprzedszkolnym Konkursie Muzyczno-Tetralnym

04. 04. 2017 roku sześcioro dzieci, z grupy integracyjnej I A, reprezentowało nasze przedszkole na III Międzyprzedszkolnym Konkursie Muzyczno-Teatralnym Wyraź siebie słowem, gestem. Imprezę organizowało Przedszkole nr 35 Tęczowy Domek z oddziałami integracyjnymi.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni muzycznej i ruchowej, kształtowanie twórczej postawy u dziecka oraz uwrażliwienie na elementy dzieła muzycznego. Każdy zespół miał za zadanie przygotować krótką interpretacje ruchową wybranego fragmentu utworu muzyki klasycznej lub filmowej.

Wiktoria, Maja, Leoś, Teoś, Fabian i Adaś zatańczyli fragment utworu Johanna Straussa Nad pięknym modrym Dunajem. Piękną ilustrację ruchową tej kompozycji opracowała pani Gosia. Dzieci w strojach symbolizujących łabędzie z gracją poruszały się nad symboliczną taflą wody.

Oprócz dużego skupienia i ciężkiej pracy związanej z przygotowaniami, mali artyści mieli okazję do wspaniałej zabawy z rówieśnikami z innych placówek. Były wspólne zabawy, zdjęcia, tańce oraz zdrowy owocowy poczęstunek. Oczywiście nie zabrakło dyplomów
i zasłużonych nagród.
Relacja 2017-04-05, 22:44 | autor: Marta Hold-Łukasik