Advertisement

Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

I A z wizytą u Wielkanocnego Zajączka

Co można robić w niewielkim Chwalimierzu, koło Środy Śląskiej ? Okazuje się, że miło i bardzo kreatywnie spędzić czas w zagrodzie Zajączka Wielkanocnego, a przy tym dowiedzieć się wiele o tradycjach związanych z Wielkanocą…
Dowiedziały się o tym dzieci z grupy I A, które wraz z innymi dziećmi z naszego przedszkola (II C, III C i IV A) przyjęły zaproszenie Zajączka Wielkanocnego i 03. 04. 2017r. wybrały się do Chwalimierza.
Zaraz po przybyciu na miejsce zostały przywitane przez uśmiechniętych i pełnych zapału animatorów, którzy okazali się niezbędni w poszukiwaniach Zajączka. Dzieci uczestniczyły w czterech różnych warsztatach, na których oprócz dobrej zabawy, poszerzały swoją wiedzę i doskonaliły umiejętności.
Własnoręcznie wykonały praktyczny a zarazem oryginalny koszyk, który ciekawie przystroiły. Z pewnością może on stać się wyjątkową dekoracją świątecznego stołu. W koszyczku nie mogło zabraknąć kolorowych pisanek, dlatego na kolejnym warsztacie dzieci zdobiły jajka. W efekcie tej pracy powstały kolorowe „pisankowe kurczaczki”. Uczyły się również kultywować piękną tradycję wysyłania sobie życzeń, w formie własnoręcznie wykonanych kartek.
Nie zabrakło wiosennych zabaw ruchowych, takich jak: uciekające kurczaki, tor przeszkód, przenoszenie jajek… czy zabawy z kolorową chustą. Największą atrakcją była jednak wizyta w mini ZOO, u szaraka i jego małych, sympatycznych przyjaciół. Dzieci miały okazję pogłaskać malutkie kurczaczki i przekonać się, jak szybko rosną. Mogły pogłaskać i nakarmić baranka oraz jego mamę oraz poznać zwyczaje i upodobania kulinarne królików…
Po wesołych minach od razu można było stwierdzić, że dzieci były bardzo zadowolone. A fakt, że w drodze powrotnej niemal od razu usnęły w autokarze, świadczy ile wrażeń dostarczył im Wielkanocny Zająćzek.
Relacja 2017-04-04, 23:31 | autor: Marta Hold-Łukasik
Przedszkolowo.pl logo