Pierwszy dzień wiosny

Przedszkolaki ze 109-tki we Wrocławiu 21 marca intensywnie przywoływały Wiosnę, a żegnały osiągającą się z odejściem Zimę.

Każda grupa przygotowała Marzannę, a pani Zima spakowała wszystkie do wielkiej walizki i zabrała je ze sobą na Biegun Północny.
Wiosna przyjechała do naszego przedszkola na hulajnodze. W każdej grupie zostawiła wskazówki prowadzące do skarbu - była nim cebulka wiosennego kwiatka. Zadaniem dzieci jest posadzenie roślinki w ziemi i pielęgnowanie jej, aby wyrósł z cebulki piękny wiosenny kwiatek.

W przedszkolu zapanowała iście wiosenna atmosfera, a to wszystko za sprawą wiosennych dekoracji, przygotowanych przez jedną z nauczycielek, panią Irenkę, która wyczarowała na drzwiach piękny portret pani Wiosny oraz jej przyjaciela - bociana.
Relacja 2013-03-21, 19:56 | autor: Kamila Kołodziej - Śliwa