grupa IIA - projekt Lekarz

W listopadzie grupa IIA realizowała projekt lekarz. Szukaliśmy odpowiedzi na przeróżne pytania, np.:
- Gdzie pracuje lekarz? (Czy w lekarni?)
- Po co lekarzowi młotek?
- Jak się robi tabletki?
- Czym się bada serduszko?
- Dlaczego czasem wymiotujemy?
Aby się tego dowiedzieć, szukaliśmy różnych specjalistów. Udało nam się zorganizować spotkanie z ekspertem - babcią Kacperka (instruktorem pierwszej pomocy dla dzieci). Dowiedzieliśmy się, co robić w sytuacji zagrożenia, czym jest pierwsza pomoc i jak na miarę własnych możliwości powinniśmy zachować się w takiej sytuacji. Obejrzeliśmy też film o doktorku - Kręciołku.
Okazało się, że jeden z rodziców pracuje w aptece i zorganizował dla naszej grupy zajęcia. Dowiedzieliśmy się jak się robi syrop i inne lekarstwa. Samodzielnie wykonaliśmy maść na mroźne dni. Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi P. oraz Aptece Lege Artis (przy Jedności Narodowej).
Odwiedziła nas pielęgniarka ze szpitala przy Kamieńskiego - Agnieszka K. Opowiedziała o tym jak to jest w szpitalu, jak i po co się robi zastrzyki i szczepionki. Odpowiedziała na przeróżne pytania dzieci. Wytłumaczyła jak się bada serduszko. Chętnym zmierzyła temperaturę.
Gościliśmy w przedszkolu także studentkę medycyny, z organizacji IFMSA (Szpital Pluszowego Misia). Przyszła pani doktor opowiadała o pracy lekarza. Wytłumaczyła po co lekarzowi młotek oraz zdradziła dzieciom pewna tajemnicę - co kryje się w szczepionkach.
Drodzy Rodzice po każdym z tych spotkań dzieci w większości twierdziły
-ja też chcę pracować w aptece
-ja też chcę być pielęgniarką
-ja też chcę być lekarzem
Świetlana przyszłość przed nimi ;)
W najbliższym czasie planujemy wybrać się jeszcze do weterynarza, by sprawdzić jak się bada zwierzątka/
Relacja 2016-12-05, 19:34 | autor: Agnieszka Śledzińska