IV B - Projekt Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Od września 2016r. grupa IVB bierze udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt stworzony przez Aneta Konefał z Przedszkola Publicznego nr1 w Kolbuszowej, początkowo miał obejmować 10 grup – w tym momencie w „Misiu” bierze udział ponad 240 placówek z całej Polski i dwie z zagranicy. Bardzo cieszymy się że i my jesteśmy częścią tego ciekawego projektu promującego czytelnictwo wśród najmłodszych oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.
We wrześniu ze starej rękawiczki powstał Miś, którego dzieci z grupy nazwały Czekoladka. Nasz grupowy Miś w tym momencie wędruje po Polsce i odwiedza 9 przedszkoli, które znalazły się w grupie nr 20 – słucha pięknych bajek i opowiadań oraz spędza czas z innymi przedszkolakami z Elbląga, Kielc, Łodzi, Drobiny czy Nowej Soli. Nasze dzieci również spędzają czas z Misiami z całej Polski – sprawdzają na mapie skąd pochodzą, porównują odległości, zabierają na ciekawe wydarzenia i organizują Misiom zabawy w czasie wolnym. Ponieważ każdy Miś ma swój „Dzienniczek podróży” możemy sprawdzić, gdzie już był, jakich bajek wysłuchał oraz poznać imiona dzieci z innych grup.
Do naszej grupy pan Listonosz przyniósł już Benia, Przedszkolusia, Leona, Dropsika i Mini – czekamy jeszcze na 4 Misie :-) Mamy czas do 25.11.2016r. - Dnia Misia Pluszowego. Czy zdążymy? Będziemy się starać ze wszystkich sił :-)
Relacja 2016-11-04, 22:00 | autor: Ewa Matusz-Łazowska