Tydzień Multiwitaminowy

W dniach 24.10-28.10.2016 odbył się w przedszkoli Tydzień Multiwitaminowy. W tym czasie grupy realizowały scenariusze dotyczące zdrowego odżywiania oraz podejmowały różnorodne działania służące propagowaniu zdrowego stylu życia. W akcję włączyły się wszystkie przedszkolaki. Nauczycielki otrzymały wcześniej pakiet scenariuszy stanowiących propozycję zajęć prowadzonych w trakcie całego tygodnia, które mogły dowolnie modyfikować na potrzeby swojej grupy.
 Pierwszego dnia (poniedziałek) w przedszkolu odbył się Festiwal Multiwitaminowy. Impreza została podzielona na III tury (ze względu na dużą liczbę grup) i odbywała się w sali gimnastycznej. Każda grupa zaprezentowała przygotowaną wcześniej piosenkę o tematyce warzywno-owocowej. Przegląd multiwitaminowy miał wysoki charakter artystyczny – dzieci występowały w przygotowanych wcześniej strojach, przebraniach, całość była często poparta układem choreograficznym. Na zakończenie imprezy każda grupa zabrała ze sobą dyplom, a dzieci otrzymały pyszne i zdrowe jabłka.
W kolejnych dniach grupy zgłębiły zagadnienie piramidy żywienia, poznawały owoce i warzywa, przygotowywały z nich zdrowe przekąski (soki, sałatki, szaszłyki).
W piątek odbył się bal multiwitaminowy. Impreza ze względów organizacyjnych podzielona została na dwie tury i odbywała się w Sali gimnastycznej. Każda grupa przybyła na bal w innym przebraniu, tak więc gościliśmy m. in. Pomidory, ogórki, brokuły, gruszki, śliwki, sałaty i inne. Organizowane zabawy ruchowe w rytm przebojów multiwitaminowych przeplatane były swobodnymi pląsami do melodii popularnych hitów. Energia dzieci została muzycznie spożytkowana, wszyscy fantastycznie się bawili. Nie pojawił się żaden feler, ale za to seler owszem. Każdy uczestnik balu został poczęstowany tym „problemowym” warzywem ;)
Za wspólną całotygodniową zabawę, doskonałe występy i piękne przebrania, dziękują organizotorki (panie pomidorowe) Agnieszka Śledzińska, Kamila Wójcik oraz oddział wspierający Irena Młyńczak, Daniela Bugiel.
Relacja 2016-11-03, 20:06 | autor: Agnieszka Śledzińska