Warsztaty w grupie IVB i IVC o Wielokulturowości

20.10.2016r. Dzieci z grupy IVB i IVC odwiedziły p. Magda i p. Iwonka, które poprowadziły warsztaty o wielokulturowości. Przyniosły ze sobą dużo toreb i podczas spotkania wyciągały z nich dziecięce cuda z całego świata – były lale z Indii, śpiewająca misa z Nepalu, porcelanowa kolorowa czaszka z Meksyku. Był wielki afrykański bęben i strój flamenco z Hiszpanii. Wszystko ciekawiło i zachwycało, dzieci słysząc o podróżach po całym świecie też mówiły gdzie były, a na końcu były już wszędzie. Po sprawdzeniu na mapie skąd pochodzą zabawki, ubrania i instrumenty – dzieci mogły się wszystkim pobawić! Można było wszystkiego dotknąć, przymierzyć i wypróbować (bo jak stwierdził Tomek „Po co Panie przyszły z tym wszystkim jak nie można dotknąć?” „Ależ można!” - brzmiała odpowiedź, która ucieszyła wszystkie dzieci).
Na koniec warsztatów, dzieci miały za zadanie narysować stroje dla dzieci, które wylosowały – były łzy, złości i radości, ale w końcu udało się wyczarować kredkami piękne kolorowe stroje. To była wspaniała lekcja tolerancji. Teraz z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, na którym dowiemy się co nas wszystkich łączy.
Dziękujemy!
Akademia Dzieci Świata to projekt edukacji wielokulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z Wrocławia. Celem projektu jest zaszczepianie w dzieciach otwartości wobec innych kultur oraz ciekawości świata.
Relacja 2016-10-25, 21:13 | autor: Ewa Matusz-Łazowska