Oferta placówki

Przedszkole usytuowane w dzielnicy Śródmieście, w pobliżu Parku im. prof. Stanisława Tołpy. Budynek wolnostojący - trzypiętrowy, wokół otoczony zielenią. Liczba miejsc w przedszkolu - 255. Liczba oddziałów - 11. Modernizacja placu zabaw zgodnie z przepisami i potrzebami dzieci. W roku 2015 nasz plac zabaw został wyposażony w nowy sprzęt dla dzieci m.in. domek z dwoma zjeżdżalniami, pajączek wspinaczkowy, sprężynowe koniki, równoważnie. Do przedszkola uczęszczają dzieci z cukrzycą oraz dzieci niepełnosprawne.

W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści:
- muzykoterapeuta
- pedagodzy specjalni
- psycholog
- logopeda.
Dzieci oczekujące wsparcia objęte są pomocą psychologiczno - pedagogiczną. Od X.2013r. działa Sala Doświadczania Świata, która została finansowana przez Fundację Rosa.

W roku szkolnym 2017/2018 Przedszkole realizować będzie założenia projektu "Edukacja przedszkolna bez barier - upowszechnienie i i zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wrocław". W ramach projektu dzieci z niepełnosprawnościami, które wezmą udział w rekrutacji i zakwalifikują się do niego, będą uczestniczyły w zajęciach z terapii sensorycznej, w przygotowywanej do tego celu sali, wyposażonej w specjalistyczne urządzenia. (Regulamin uczestnictwa w załączeniu)

OFERTA DODATKOWA
1. Zajęcia dodatkowe bezpłatne:
- gimnastyka ogólnorozwojowa
- język angielski
- katecheza
- muzykoterapia, arteterapia, psycholog, pedagog spec. dla dzieci z orzeczeniami,
- logopeda.

2. Zajęcia dodatkowe płatne przez rodziców :
- piłka nożna
- tenis
- gimnastyka korekcyjna
- taniec
- sztuki walki z gimnastyką ogólnorozwojową
- basen.
Zajęcia odbywają się od godz. 15.00, rodzice podpisują umowę bezpośrednio z firmą prowadzącą; przedstawiciel firmy, na podstawie upoważnienia od rodziców, odbiera dzieci z grupy na zajęcia, a po zajęciach rodzice odbierają dzieci - dzieci nie wracają do grupy.

Przedszkole współpracuje z uczelniami wyższymi. Dzieci z grup starszych odwiedzają Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie uczestniczą w zajęciach ekologicznych. Dodatkowo przedszkole jest miejscem praktyk dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Kolegium Języków Obcych, Akademii Medycznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Jesteśmy gospodarzami licznych konkursów, imprez środowiskowych m.in. Festiwalu Zdrowia.
Przedszkole posiada następujące certyfikaty:
- Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie;
- Certyfikat Zdrowego i Racjonalnego Żywienia;
- Certyfikat Dzieciaki Mleczaki;
- Międzynarodowy certyfikat Eco-Schools (Zielona Flaga)
- Certyfikat Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej
- Certyfikat – Turystyka edukacyjna jako sposób realizacji programu kształcenia w szkołach.
- Certyfikat przynależności do Dolnośląskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych.

Przedszkole posiada tytuł Przedszkola Małego Misia zdobyty za uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".
Współpracujemy od wielu lat z Kliniką Stomatologii Estetycznej i Ortodoncji "ArtiDent" - program "Profilaktyka próchnicy u dzieci wieku przedszkolnym".

W przedszkolu działa amatorki Teatr Nauczycielek, który przygotowuje spektakle dla dzieci. Dzięki dużej sali gimnastycznej ze sceną organizowane są imprezy dla dzieci np. andrzejki, zabawa mikołajkowa, bal owocowo-jarzynowy, Festiwal Multiwitaminowy, bal karnawałowy itp.