Oferta placówki

Przedszkole usytuowane w dzielnicy Śródmieście, w pobliżu Parku im. prof. Stanisława Tołpy. Budynek wolnostojący - trzypiętrowy, wokół otoczony zielenią. Liczba miejsc w przedszkolu - 255. Liczba oddziałów - 11. Modernizacja placu zabaw zgodnie z przepisami i potrzebami dzieci. W roku 2015 nasz plac zabaw został wyposażony w nowy sprzęt dla dzieci m.in. domek z dwoma zjeżdżalniami, pajączek wspinaczkowy, sprężynowe koniki, równoważnie. Do przedszkola uczęszczają dzieci z cukrzycą oraz dzieci niepełnosprawne. W naszej placówce dzieci chore na cukrzyce są pod stałą opieką pielęgniarki, pracującej w godzinach 8.00-16.00.

W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści:
- muzykoterapeuta
- pedagodzy specjalni
- psycholog
- logopeda.
Dzieci oczekujące wsparcia objęte są pomocą psychologiczno - pedagogiczną. Od X.2013r. działa Sala Doświadczania Świata, która została finansowana przez Fundację Rosa.

OFERTA DODATKOWA
1. Zajęcia dodatkowe bezpłatne:
- gimnastyka ogólnorozwojowa
- arteterapia (grupy integracyjne)
- język angielski
- katecheza
- muzykoterapia, psycholog, pedagog spec. dla dzieci z orzeczeniami,
- logopeda.

2. Zajęcia dodatkowe płatne z budżetu gminy :
- rytmika
- multimedia dla najmłodszych

Przedszkole współpracuje z uczelniami wyższymi. Dzieci z grup starszych odwiedzają Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie uczestniczą w zajęciach ekologicznych. Dodatkowo przedszkole jest miejscem praktyk dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Kolegium Języków Obcych, Akademii Medycznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Jesteśmy gospodarzami licznych konkursów, imprez środowiskowych m.in. Festiwalu Zdrowia.
Przedszkole posiada następujące certyfikaty:
- Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie;
- Certyfikat Zdrowego i Racjonalnego Żywienia;
- Międzynarodowy certyfikat Eco-Schools (Zielona Flaga)
- Certyfikat Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej
- Certyfikat – Turystyka edukacyjna jako sposób realizacji programu kształcenia w szkołach.
- Certyfikat przynależności do Dolnośląskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych.

Współpracujemy od wielu lat z Kliniką Stomatologii Estetycznej i Ortodoncji "ArtiDent" - program "Profilaktyka próchnicy u dzieci wieku przedszkolnym".

W przedszkolu działa amatorki Teatr Nauczycielek, który przygotowuje spektakle dla dzieci. Dzięki dużej sali gimnastycznej ze sceną organizowane są imprezy dla dzieci np. andrzejki, zabawa mikołajkowa, bal owocowo-jarzynowy, Festiwal Multiwitaminowy, bal karnawałowy itp.